ÖVRIGT / Diverse / Relief 7764056
*
nr 776 4056
Relief
Sekelskifte 1900, pläter, signerad, 27x20
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 17:04:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 09:33:35
1
150 kr
10/9 15:45:23
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter relief
-
8201 Kista
relief, omkring 1900. Bredd: 105 cm, djup: 48 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:10
-
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56
*
Relief
nr 776 4056
Relief
Sekelskifte 1900, pläter, signerad, 27x20
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 09:33:35 | 1 | 150 kr |
| 10/9 15:45:23 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter relief
-
8201 Kista
relief, omkring 1900. Bredd: 105 cm, djup: 48 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:10 -
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56



